Racer's Name (1 and 2)

DAY 1

DAY 2

TOTAL

C-2 Recreation Open Men

Bill Holgate, Dundee-Duffy Zornow, Penfield

6:28:14

6:04:23

12:32:38

 

Jim Budd-Brian Goodman, Honesdale, Pa

6:45:46

6:10:40

12:56:27

 

Sean Bromiley-Scott Gillilan, Bozeman, Mont

7:13:55

6:26:53

13:40:49

 

Kevin Madge, Rochester-Paul Payson, Rome

7:00:50

6:42:24

13:43:15

 

Darl E. Zehr, Cortland-Darin J. Zehr, Philadelphia NY.

7:19:26

6:27:04

13:46:31

 

Kevin Kane, Yorkville-Don Shuman, Cicero

7:31:37

6:47:38

14:19:16

 

Michael McDorman-Ricardo Werthman, Wolcott

7:31:14

6:58:57

14:30:12

 

Gordon Cheyne, West Nyack- Richard Derfuss, Nanuet

7:44:03

6:47:13

14:31:17

 

Neil Keane-Terry Prendergast, Buffalo

7:44:41

7:18:34

15:03:16

 

Christopher Pearson, Bergen -Michael Whitlock, Cortland

8:01:48

7:10:48

15:12:37

 

Larry Smiith. Watertown, Chad Buckhault, Copenhagen

8:29:44

6:55:04

15:24:49

 

Thomas Bashant, David Johnson, Utica

8:16:18

7:14:13

15:30:32

 

Kevin Keane, Buffalo, Kevin Mahoney, West.Seneca

8:19:26

7:35:23

15:54:50

 

Daniel O'Leary, W.Seneca -Charles Mayer, Buffalo

8:14:35

7:56:09

16:10:45

 

Bill Ames, Ogdensburg-Pete Thomas Canton

9:10:02

7:53:25

17:03:28

 

Bruce Blackwell and Paul Conne!Iy, Buffalo

8:54:17

8:13:06

17:07:24

 

Peter Gustafson, Berne-Mark Velapoidi, Brightwater

9:19:09

8:10:24

17:29:34

 

Sean Myers and John Hendrickson, Buffalo

9:24:12

8:36:08

18:00:21

 

Robert and Adam Becherer, Stony Creek

10:03:42

DNS

10:03:42

 

Michael Lesser, Guilderland - Benjamin Conlon, Glenville

9:50:45

DNF

9:50:46

 

C-2 Recreation Open Women

Andrea DeShaw and Joanna Darling, Raquette Lake

9:00:44

8:34:39

17:35:24

 

C-2 Recreation Open Mixed

Heather Bromiley and Adam Wheeler, Eagle Bay

6:33:31

6:12:13

12:45:45

 

Theresa Taylor, Raquette Lake -Rick Scranton, Tupper Lake

7:02:17

6:24:49

13:27:07

 

Win Turner and Jackie Panko, Albany

7:12:19

6:33:17

13:45:37

 

Matthew Barbatich, Black River-Blanhe Town, Governeur

7:40:56

6:42:12

14:23:09

 

Eugene Darling and Jamie Nile, Raquette Lake

7:21:41

7:09:22

14:31:04

 

William and Katherine Brown, Pleasantville

7:49:48

7:14:19

15:04:08

 

Bill and Teresa Bashant, Shrewsbury, Mass

7:44:17

7:20:37

15:04:55

 

Tom Gonyea, Old Forge-Karin Hennigan, Brantingham

7:58:20

7:31:59

15:30:20

 

Richard Bashant, Guilderland-Christine Bashant,New Hartford

8:00:32

7:58:16

15:58:49

 

Robert Steller and Mary Beth McCue, Williamstown, Mass

9:37:14

7:58:54

17:36:09

 

Jane Gorman and Stephan Braun, Vestal

DNF

DNF

DNF

 

C-2 Recreation Masters Men

Pierre Pinard and Ron Philips, L'Original, Ontario

5:45:56

5:40:15

11:26:12

 

John Dumas and Norman Lazore, Massena

6:32:38

6:04:34

12:37:13

 

Phil Young and Gary Burgess, Shaftsbury, Vt

6:34:07

6:32:17

13:06:25

 

Fred Schonenberger, Dunham Que-Richard Irwin, Abercorn, Que

6:45:20

6:43:59

13:29:20

 

James Doran and Robert Conklin, Voorheesville

7:26:34

6:54:45

14:21:20

 

Bob Josephson, Dekalb Jct-Harold Dower, Englishtown, NJ

8:21:32

7:35:06

15:56:39

 

Ralph Camardo, Altamont-Mike McTighe, De!mar

8:39:40

8:17:55

16:57:36

 

Robert Kearns, Pollard, Que-Egon Nickel, Roxboro, Que

8:58:06

8:01:33

16:59:40

 

C-2 Recreation Masters Mixed

Dennis and June Pollack, Ithaca

6:29:47

6:02:30

12:32:18

 

Art and Carolyn Kriesen, Webster

7:43:04

7:02:27

14:45:32

 

Peter Brass and Maria Corinthios, Montreal, Que

10:18:21

8:36:53

18:55:15

 

Warren Morgan and Christine Martin, Amherst, Mass

10:08:25

DNF

10:08:26

 

C-2 Standard Open Men

Bryan Bellas, Rock Creek, Ohio-Brian Masters, Madison, Ohio

5:19:15

5:04:04

10:23:20

 

Thomas Kime, Waterloo-David VanAllan, Geneva

5:23:41

5:05:40

10:29:22

 

Dan McLean, Lake Clear-Andy Banach, North Creek

5:37:26

5:20:23

10:57:50

 

Robert Burke, NYC-Jean Martin, Chaput Hull Que

5:48:59

5:20:30

11:09:30

 

Andrew Domras and Vince Walsh, Paul Smith's College

5:48:28

5:31:33

11:20:02

 

Paul Badore, Saranac Lake-Scott Tuller, Keene Valley

5:55:03

5:38:39

11:33:43

 

Dean Roosa, Jamesville-Mathew Roosa, Syracuse

6:09:03

5:48:02

11:57:06

 

Daniel Burke and Charles House, Paul Smith's Colege

6:16:47

5:49:33

12:06:21

 

Jim Kiefer, EagleBay-Tom Down, Old Forge

5:46:34

6:25:46

12:12:21

 

Timothy Burpoe and Michael Hannon, Saranac Lake

6:23:17

5:49:56

12:13:14

 

Larry Sweeney, Columbia, SC-Brian Finn, Townsend, Mass

6:22:54

6:02:53

12:25:48

 

Mark and Leslie Kopta, Clymer

6:32:58

5:54:41

12:27:40

 

Dennis Wilson, Traverse City, MI-Brian A. Waters, Wilmington N.C

6:28:59

6:12:57

12:41:57

 

Rodeny and Reuben Aldrich, Oxford

6:38:09

6:06:13

12:44:23

 

John Sweeney, Saranac Lake-Steve Sweeney, Calais, Vt.

6:35:14

6:10:02

12:45:17

 

Richard Water Whitsboro-David M Waters, Cold Brook

6:33:29

6:16:51

12:50:21

 

Paul Bashant Guilderland-James Wilson, Portland, Ct

6:44:45

6:20:20

13:05:06

 

Jim Smith, Park Ridge Tony Tufano, Stony Point

6:45:42

6:24:27

13:10:10

 

Andrew Kreshik and Scott Crisafulli, Albany

7:02:46

6:39:10

13:41:57

 

Franz Haas and Rene Harde, Rome

7:31:40

6:44:49

14:16:30

 

Keith Silliman and Jobn Rivenburgh, Glenmont

7:44:10

6:49:44

14:33:55

 

Dan Snook, Rome David Levine, Vernon

8:17:05

7:03:53

15:20:59

 

David Daly, Syracuse-Brian Jerorne, Alexandria, Va

8:17:55

7:07:40

15:25:36

 

Tus Sasser, Chalfont, Pa-Craig Sasser, New Stanton. Pa

8:15:10

7:49:39

16:04:50

 

Ted Holz and Dave Pierson, Syracuse

DNF

DNF

DNF

 

C-2 Standard Open Women

Susan Botzow, Gibertsville, Jennifer Botzojorns, Jerhico Vt

6:54:50

6:27:36

13:22:27

 

Helen Crouch, Sherburne, Jeanne Galvin, Richfield

7:48:53

7:25:17

15:14:11

 

C-2 Standard Veterans Men

Ken Gerg, Emporium, Pa-Fred Davis, W Sand Lake

5:45:19

5:28:00

11:13:20

 

Deke Morrison, Old Forge-Jim Gauvreau, Venice, Fl

6:51:01

6:29:08

13:20:10

 

Andrew Keefe, Saratoga-Olavi Hirvonen, Northville

7:02:39

6:49:48

13:52:28

 

C-2 Standard Veterans Mixed

Rudolf and Waltraut Buser, Wall,NJ

8:31:09

8:20:09

16:51:19

 

Natalie and Daniel Tickner, Old Forge

7:13:32

DNS

7:13:33

 

C-2 Racing Open Men

Bill Moran, Camillus John Potter, Cortland

5:06:53

4:55:17

10:02:11

 

Mike Rockefeller, Saranac-Wally Kaczkowski, Merrickville, Ont

5:13:20

4:55:04

10:08:25

 

Brian Watson and Clarence Woodruff, Watertown

5:19:47

5:05:59

10:25:47

 

James Farquhar, Glenfield-Robert Klindt, Sacketts Harbor

5:25:16

5:11:37

10:36:54

 

Pete Jesaitis, Schnectady-Rick Risati, Saratoga

5:46:24

5:19:55

11:06:20

 

Richard Molyneaux, Vestal-Steve Gregor, Endicott

7:17:46

6:58:09

14:15:56

 

Eric Ashaley, Burlington, Vt-Shane Bowley, Essex Junction, Vt

7:42:50

7:25:52

15:08:43

 

C-2 Racing Open Women

Sandy Young Klindt, Sacketts Harbor-Sandy Muller, Saranac Lake

7:25:10

6:36:28

14:01:38

 

C-2 Racing Open Mixed

Angus Mackie and Meg Myers, Cooperstown

5:25:38

5:14:16

10:39:55

 

Martin Johnston, Lockport-Kelly Wypych, Syracuse

5:32:00

5:20:44

10:52:44

 

Francis and Linda Gallagher, Lockport

5:50:06

5:20:55

11:11:02

 

Tina Mazzaferro, Chester, Mass-Jurgen Igel, Huntington, Mass

5:52:45

5:29:43

11:22:29

 

Susan Brisley, Amsterdam-Jim Merrifiela, Ballston Spa

5:53:37

5:37:33

11:31:11

 

Robert G. Schraes Waitsfield, Vt-Lyna Dewitt, Stowe, Vt.

6:15:18

5:48:00

12:03:19

 

C-2 Racing Masters Men

Alec Davis, Ballston Lake-Jeff Shultis, Otego

5:03:54

4:48:36

9:52:31

 

Gary Place, Elbridge-Jim Genkos, Auburn

5:20:29

5:00:11

10:20:41

 

Russ Mayne, Watertown-Pete Gaskin, Adams Center

5:37:29

5:10:18

10:47:47

 

Mike Rechlin, Paul Smiths-Tom Boothe, Arlington, Va

5:33:34

5:18:50

10:52:24

 

Craig Benson, Castle Creek-Bill Mansell, Sedalia, Ca.

6:30:04

5:55:50

12:25:55

 

C-2 Racing Masters Mixed

Barbara Timme and Michael Fairchild, Brattleboro, Vt

5:22:13

5:07:26

10:29:40

 

Pierre and Michelyne Michaud , Ast. Andre, Que

6:16:40

5:48:37

12:05:18

 

Dawn Laing and Thomas Wickham, Portlandville

6:23:55

5:49:17

12:13:13

 

Judy and William Mattingly, Theresa

7:44:35

7:22:09

15:06:45

 

C-2 Racing Veterans Men

Jack Lloyd, Constantia-William Whitney, Cleveland

6:49:30

6:51:03

13:40:34

 

Pro Boat Open Men

Al Frisina, Olean-John Edwards, Bainbridge

5:02:51

4:47:36

9:50:28

 

Johnny Newman, Canton-John Gilfus, New York City

5:05:09

4:53:11

9:58:21

 

Dale Krapf, West Chester, Pa-Todd Roadman, Bedford, Pa

5:10:17

4:55:20

10:05:38

 

Mark Phelps, New Ashford, Mass-Robert MacDowell, Cheshire, Mass

5:22:18

4:53:10

10:15:29

 

Pro Boat Open Mixed

Yvon Ranger, Alexandria, Ont-Karin Petersen, Beaconsfield, Ont

5:34:12

5:15:31

10:49:44

 

Amy Cichanowskit, Winona, Minn-Hans Johnson, Burlington, Vt

5:34:15

5:19:56

10:54:12

 

Pro Boat Masters Men

Dale Fox and Bob Silvernail, Bainbridge

5:11:40

4:55:08

10:06:49

 

John C. and Gene Newman, Canton

DNF

DNS

DNF

 

C-2 Junior

Fred and Phelps Turner, Lake Placid

6:11:38

5:53:00

12:04:39

 

Douglas and Daniel Brownell, Delmar

7:55:20

7:05:39

15:01:00

 

C-2 Traditional

Dan Tickner, Eagle Bay-Saint Gratz, Old Forge

6:27:49

6:11:03

12:38:53

 

Roger Jochyn and Henry Nesvadba, Montreal, Que

7:47:12

7:16:50

15:04:03

 

Kenneth Engler, Hague-Karen Engler, Gilford

9:53:16

9:08:24

19:01:41

 

Mark Reinhardt and Lydia Binott, Millbrook

DNF

DNS

DNF

 

C-2 Family

Richard andMorgan Harrison, Rainbow Lake

7:05:07

6:26:18

13:31:26

 

Richard Mason and Jeffrey Gartside, Manlius

7:13:20

6:47:37

14:00:58

 

Irvin and Philip P. Reid, Plattsburgh

9:21:57

8:18:59

17:40:57

 

C-2 Family Racing

Cary and Thyler Howard, Adams Center

8:53:05

7:49:46

16:42:52

 

John Ayer and Andrea Turner, Skaneateles

8:58:33

8:33:33

17:32:07

 

C-2 Family Unlimited

John Brodhead and Gina Campoli, Craftsbury Commons, Vt

6:31:28

6:00:37

12:32:06

 

C-1 Rec/Standard Open Men

Bart Crary, Tupper Lake

6:28:11

5:56:54

12:25:06

 

Geoffrey C. Spafford, Butlington, Vt.

7:02:19

6:47:51

13:50:11

 

Darren Linck, Queensbury

7:15:54

7:03:32

14:19:27

 

Brian Heaphy, Cornwall Bridge, Conn.

7:49:02

6:52:03

14:41:06

 

Scott Vandewinckel, Ontario

8:13:32

7:41:06

15:54:39

 

Donald Loon, Watertown

DNS

DNS

DNS

 

C-1 Rec/Standard Open Women

Karen Dashfield, Newton, NJ

8:58:40

8:39:27

17:38:08

 

C-1 Rec/Standard Masters Men

Rodger Dempster, Saranac Lake

5:57:51

5:48:31

11:46:23

 

Mike Morgan, Cambridge, Vt.

6:24:13

6:07:26

12:31:40

 

David Thomas, Watertown

6:30:35

6:05:01

12:35:37

 

Bruce Kennedy, Plattsburgh

6:44:11

6:17:42

13:01:54

 

Steve Doxon, Saranac Lake

7:09:13

6:32:51

13:42:05

 

Glen A Vandewinckel, Webster

7:17:12

6:33:22

13:50:35

 

Lewis Harrington, Wells

7:08:20

6:50:59

13:59:20

 

Gene Berliner, Whitehouse, NJ

7:42:53

6:58:00

14:40:54

 

David Brown, Fabius

7:36:32

7:25:10

15:01:43

 

Kerry Newell, Heuvelton

7:44:24

7:19:41

15:04:06

 

Jim Heitz, Eagle Bay

7:53:49

7:27:40

15:21:30

 

Jim Johnson W. Danby

8:10:31

7:56:55

16:07:27

 

Chuck Bolesh, Potsdam

8:33:26

8:04:15

16:37:42

 

Ray Orsatti Sr., Eagle Bay

9:36:50

8:27:13

18:04:04

 

Patrick Flinton, Galway

9:24:25

8:40:45

18:05:11

 

Charles L Stroud, Hannibal, Mo.

9:37:51

8:45:38

18:23:30

 

Vern Simpson, Dumfries, Va.

9:03:58

DNS

9:03:58

 

C-2 Standard Open Mixed

Karla and Chip Brieant, Paul Smiths

6:36:04

5:57:59

12:34:04

 

Bill Pollack and Chantal Belanger, St Agathe North, Que

6:29:37

6:04:51

12:34:29

 

Brian and Grace McDonnell, Lake Clear

6:48:04

6:17:45

13:05:50

 

Raymond and Jodi Morris, Glens Falls

8:14:24

8:06:13

16:20:38

 

Anne Gill Wood and Robert Wood, Whitesboro

8:42:02

8:16:37

16:58:40

 

Jim and Robin Harvey, Dayton, Ohio

9:13:19

8:20:01

17:33:21

 

Donald Deweerdt, Colton-Ellen Deweerdt, S. Londonberry, Vt

DNF

DNF

DNF

 

Brian and Abbie Gongloff, Mechanicsburg, Pa.

DNF

DNF

DNF

 

C-2 Standard Masters Men

David Hunter, Lake Placid-John Doyle, Ontario, Canada

5:36:04

5:07:40

10:43:45

 

Ron Stevens, Queensbury-Bruce Connelly, Scotia

5:35:51

5:15:18

10:51:10

 

Joseph Pitchko, Southhampton, Mass.-Ron McMahon, Granby, Mass

5:33:03

5:19:42

10:52:46

 

Bill Gerlack, Westford, Vt-Moe Miller, St. Albans Bay, Vt

5:35:06

5:22:29

10:57:36

 

Robert Brown and Fred Sienkiewycz, Massena

5:50:57

5:21:04

11:12:02

 

Norm Goldstein, Tully-Fred Horlacher, Syracuse

6:03:31

5:38:29

11:42:01

 

Joseph Clauss, West Falls-Peter Linder, Bufalo

6:02:31

5:42:39

11:45:11

 

Dean Bartholomew, Minoa -Jeff Phelps, Fabius

6:03:12

5:50:59

11:54:12

 

Robert Stella, Liverpool -Paul Kocher, Syracuse

6:18:02

5:57:17

12:15:20

 

John Hannon and Bill Walton, Amherst

6:37:43

6:08:40

12:46:24

 

Don Judge, Owego- Mark Arrow, Vestal

6:48:23

6:23:07

13:11:31

 

Tim Elmer, Rome- John Thompson, Woodbridge

7:11:57

6:45:23

13:57:21

 

Eugene Gardner, Suffern -John Sleight, Monroe

7:29:28

6:53:00

14:22:29

 

Jay Tillotson and Bill Webster Buffalo

7:50:51

6:55:37

14:46:29

 

Tim Jock and Keith Walsh, Saranac Lake

7:44:32

7:04:30

14:49:03

 

Bill Healy, Ballston -Paul Casillo, Schenectady

7:58:27

7:23:25

15:21:53

 

Stuart Buchanan, Bloomingdale -Michael Zagata Valatie

8:16:53

7:18:22

15:35:16

 

Joseph Lasaile and Charles Freer, New Hartford

8:38:00

7:50:23

16:28:24

 

C-2 Standard Masters Women

Darleen Tector, Paul Smiths-Donna Walsh, Saranac Lake

6:56:05

6:32:11

13:28:17

 

Sandra Barnes and Marilyn Ward, Syracuse

8:25:34

7:46:08

16:11:43

 

Kathy Scott and Bearice Beguin, Saranac Lake

8:31:33

7:52:39

16:24:13

 

C-2 Standard Masters Mixed

Brian and Dena Gill, Beaconsfield, Que

6:22:04

5:54:43

12:16:48

 

Gary and Alice Drake, Cambridge, Vt.

6:49:13

6:09:12

12:58:26

 

Steve Mahan, Seneca Castle-Carol Holden, Geneva

7:15:34

6:10:07

13:25:42

 

Larry and Peggy Blomquist, Newfield

7:28:37

6:55:50

14:24:28

 

Lydia Kosinski and Jas Yolles, Albany

7:55:31

7:10:03

15:05:35

 

Paul Maher, Wilitamstown, Mass.-Jayne Zinks, Niverville

8:03:39

7:09:09

15:12:49

 

Stephen Eisel, Copenhagen Lynn Sisson Eagle Bay

8:29:06

7:49:45

16:18:52

 

John and Marlene Hyden, North Tonawanda

9:42:23

8:59:08

18:41:32

 

C-1 Rec/Standard Masters Women

Deborah Percival, Williamsville

7:46:15

7:26:59

15:13:15

 

Sue Bolesh, Potsdam

8:33:26

8:04:15

16:37:42

 

C-1 Rec/Standard Veterans Men

John Jackson, Newcomb

7:27:15

6:56:35

14:23:51

 

Robert Pierson, Scottsville

8:11:59

7:41:05

15:53:05

 

Richard Gill, East Aurora

9:00:28

8:12:52

17:13:21

 

C-1 Racing Open Men

Reinhard Zollitsch, Orono, Maine

6:19:24

5:57:13

12:16:38

 

Chris Selkirk, Clifton Park

6:56:18

6:26:20

13:22:39

 

Benjamin Rochon, Que

7:09:49

6:24:25

13:34:15

 

Stephen Ferguson, Kingston, Ont

7:12:29

6:41:52

13:54:22

 

C-1 Racing Open Women

Laurel Kritkausky, Hartford, Pa.

7:24:02

7:16:30

14:40:33

 

C-1 Racing Masters Men

Robert McCormick, Albany

7:22:36

6:55:43

14:18:20

 

Gerry Triolo, Middlebury, Vt.

7:58:06

7:38:59

15:37:06

 

Jeff Defeo, Chester, Mass.

DNS

DNS

DNS

 

C-1 Racing Veterans Men

Soern Petersen, Beaconsfield, Que

5:56:16

5:29:00

11:25:17

 

Edgar Holmes Mendon, Vt.

6:27:12

6:37:48

13:05:01

 

Jack Meeks, Newfane

6:58:15

6:36:12

13:34:28

 

Bob Terbush, Ontario

7:20:12

7:22:11

14:42:24

 

Sherman Schlimmer Sr, DeRuyter

9:24:37

DNS

9:24:37

 

Touring Kayak Open Men

Joe Fuerst, Lake Luzerne

7:11:23

6:41:58

13:53:22

 

Joseph Lane, Jamesville

DNS

DNS

DNS

 

Brewster Sears, Jamesville

DNS

DNS

DNS

 

Mark G. Thompson Pasippany

DNF

DNS

DNS

 

Touring Kayak Open Women

Anne McNally, Gansevoort

7:12:25

6:44:22

13:56:48

 

Bonnie Hutchings, Cazenovia

DNF

DNS

DNF

 

Touring Kayak Masters Men

David Banks, Brookville, Md.

6:44:48

6:16:16

13:01:05

 

Chuck Stern, Rochester

6:46:14

6:23:02

13:09:17

 

Dave Paddock, Lake George

7:21:56

6:57:28

14:19:25

 

Thomas Reynolds, Pattersonville

8:58:27

8:44:06

17:42:34

 

Mark P Wadopian, Manlius

8:56:52

8:22:02

17:18:54

 

George Williams, Rockaway

DNF

7:36:11

7:36:12

 

Jeff Aleski, New Brunswick, NJ

DNF

DNS

DNF

 

Kayak Open Men

Joe Glickman, Brooklyn

4:58:17

4:41:00

9:39:18

 

Jan Jensen, Brooklyn

5:02:04

4:40:57

9:43:02

 

Larry Thomas, Saratoga

5:10:30

4:53:04

10:03:35

 

Bruce Terbush, Ballston Spa

5:15:12

4:58:08

10:13:21

 

Peter Osrum, Glenfield

5:50:44

5:25:20

11:16:05

 

David Hadden, Loudon, Tenn.

5:47:20

5:36:40

11:24:01

 

John Dunket, Cazenovia

6:29:51

6:02:36

12:32:28

 

Kyle Chedzoy, Watkins Glen

7:18:39

7:18:08

14:36:48

 

Christopher Wadopian, Manlius

8:21:53

7:18:00

15:39:54

 

David N Ware, Manlius

5:34:51

5:13:50

10:48:41

 

Andrew C. Greiner, Glenville

9:15:35

DNF

9:15:36

 

Kayak Open Women

Denise Radtke, Saratoga Springs

6:11:30

5:42:12

11:53:43

 

Eileen Carty-Hadden, Loudon, Tenn.

7:22:24

7:24:37

14:47:02

 

Kayak Masters Men

Scott Mantie, Kenmore

5:23:42

5:13:44

10:37:27

 

Ken Altfather, Fairport

5:43:19

5:21:35

11:04:55

 

Harry Spetia, Tupper Lake

5:58:17

5:40:06

11:38:24

 

Maynard Lassonde, Altamont

8:35:18

8:05:53

16:41:12

 

Robert Moore Sr, Milford, Conn.

9:19:13

DNF

9:19:14

 

Thomas Ray, Colchester, Vt.

DNF

DNS

DNF

 

Kayak Masters Women

Carol Schick, Essex Junction, Vt.

6:52:58

6:12:53

13:05:52

 

Kayak Veterans Men

Louis Lukanovich, Montreal, Que

6:11:17

5:42:14

11:53:32

 

K-2 Open Mixed

James and Andrea Deyle, Ilion

6:54:15

6:10:57

13:05:13

 

K-2 Open Men

Gary Peters and Kevin Virkker, Lowville

6:29:46

6:01:39

12:31:26

 

K-1 Masters Men

Jack Trentelman, Painted Post David Drum, Hammondsport

5:29:06

5:21:32

10:50:39

 

G-1 Trad Open Men

Randolf Blakeman, Ballston Spa

6:54:03

6:30:09

13:24:13

 

Curt Reynolds, Lake Clear

7:00:23

6:26:01

13:26:25

 

G-1 Trad Masters Men

Robert Davis, Pittsford

8:20:48

7:26:47

15:47:36

 

Ron Roth, Old Forge

10:06:58

8:53:11

19:00:10

 

G-1 Mod Open Men

Doug Brownell, New York City

8:03:49

7:36:12

15:40:02

 

Steve Reynolds, Middlebury, Vt.

9:03:43

8:04:45

17:08:29

 

G-1 Mod Masters Men

Rick Goldsmith, Brantingham

7:22:29

7:17:31

14:40:01

 

Steve Young, Syracuse

8:12:55

DNS

8:12:56

 

G-1 Mod Masters Women

Donna Callanan, Midland, Pa.

10:35:14

DNS

10:35:15

 

G-1 Open

William and Kevin Mannis, Glens Falls

6:50:28

6:17:42

13:08:11

 

G-2 Trad Open Men

Dale and Kyle Diamond, Pleasant Valley

7:07:44

6:26:03

13:33:48

 

Kevin Burns, Lake Clear-Chris DiCinto, Saranac Lake

7:25:20

6:38:15

14:03:36

 

G-2 Tad Masters Men

Peter Clark, Manlius-Timothy Clark, Dorset, Vt.

7:02:17

6:24:28

13:26:46

 

G-2 Mod Open Men

Bill Thiebolt, Tonwanda- Bob Bailer, Clarence

7:46:35

7:46:34

15:33:10